Univerzální a bezpečné řešení

Přístupové sítě

Kvalitní a spolehlivá infrastruktura je nezbytným základem jakéhokoli IT řešení. Při stále rostoucích požadavcích na flexibilitu, univerzálnost, bezpečnost a dostupnost služeb rostou i nároky na přístupové datové sítě. Navrhujeme jak ethernetové přístupové sítě využívající pevnou metalickou/optickou infrastrukturu, tak i profesionální bezdrátové sítě Wi-Fi.


Jsme schopni nabídnout i speciální přístupové sítě s prvky technologie DSL, pomocí kterých je možné využít stávající metalická párová vedení. V praxi se nejčastěji setkáváme s koexistencí různých typů přístupových sítí, kdy zákazník má vybudovanou strukturovanou kabeláž a chce využít profesionální "Wi-Fi" jako doplnění stávající infrastruktury. Vysokého stupně mobility samozřejmě nelze dosáhnout klasickými drátovými sítěmi. V nových budovách je přístup spíše opačný, kdy se metalické/optické přístupové sítě využívají jako doplnění bezdrátové technologie (serverovny, datová centra, pevné stolní PC, apod...).

 

 Potřebujete mít pro svou práci:

 • e-mail, kalendář, kontakty?
 • sdílet dokumenty s kolegy?
 • spolupracovat v týmu?
 • přístup do informačního systému společnosti?
 • využívat účetní systémy, apod.?

 

 

Chcete zefektivnit práci vašich zaměstnanců a především snížit vaše náklady

na vybudování nové nebo rozšíření stávající sítě?

 

Máte více poboček a chcete mezi nimi zajistit mobilitu?

Nabízíme

komplexní datové přístupové sítě navržené podle vašich konkrétních potřeb, které mohou být sestaveny např. z následujících prvků a technologií:

 

Bezdrátové přepínače pro WLAN (WiFi) sítě

Moderní profesionální bezdrátové přístupové sítě založené na technologii podporující standardy Wi-Fi 802.11a,b,g,n, které splňují nejnáročnější požadavky. Námi navrhované sítě jsou rychlé (až 600 Mbit/s), stabilní, vždy dostupné a oproti ostatním dosahují vysokého stupně zabezpečení s centrálním řízením a správou. S našimi nejnovějšími přístupovými body můžete zajistit pokrytí různých frekvenčních pásmech, což výrazně zvyšuje robustnost a bezpečnost sítě při minimálních nákladech.

Propojením námi navrhovaných sítí vzniká homogenní síť, kde ani nepoznáte, kde jste připojeni a přitom máte na svém tabletu, notebooku či mobilním telefonu k dispozici široké spektrum služeb jako u svého stolního PC. Bezdrátové přístupové body, které také nabízíme pro komplexní bezdrátová řešení, jsou malé, lehké, snadno a bezpečně rozmístitelné kdekoli budete potřebovat. Jsou k dispozici typy pro vnitřní i venkovní použití. Jedná se o produktovou řadu Alcatel-Lucent OmniAccess.

 

 

 

                         Wi-Fi

mobilní - moderní - dostupná - univerzální - spolehlivá - efektivní - bezpečná

 

Každý vyžaduje jiný stupeň mobility, má jiné nároky na síť, a proto i náš přístup je velmi individuální a každé řešení je originální.

 

 

 

"Klasické" přepínače (switch) a směrovače (router)

Nabízíme produkty v úrovních L2, L2+ i  L3. Přepínače jsou stohovatelné nebo nabízíme modulární šasi. Je samozřejmě možné využívat rychlosti od 10 Mb/s  po 10 Gb/s. Dané typy nabízí řešení pro oblasti Edge, Aggregation i Core.

 

Prvky přenosové technologie DSL

Budete-li potřebovat pro přenos dat, resp. IP sítě, využít stávající metalické kabely, nabízíme přenosové technologie DSL založené na standardu 803.2ah (2BASE-TL). Tímto je možné přenášet symetrická data až na vzdálenost 5 km bez použití opakovačů. Maximální oboustranná rychlost po dvou párech je 5,7 Mb/s a dále je možné sdružování párů pro navýšení přenosové rychlosti. Tyto prvky poskytují vysokou spolehlivost a výkonnost včetně automatického řízení rychlosti na základě trvalé analýzy vedení. Takto lze vytvořit v 1U zařízení až 40 párů a stohovat až 5 přepínačů. Lze vytvářet jak hvězdicové infrastruktury, tak point-to-point spoje. Tyto vlastnosti nabízí produkty Alcatel-Lucent 153x a Alcatel-Lucent 152x.

DSL

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Získáte

 • individuální přístup
 • hospodárné a efektivní řešení navržené přesně podle vašich požadavků
 • mobilitu uživatelů
 • efektivní využití stávajících metalických vedení
 • dostupnost a uživatelský komfort
 • zabezpečení informací i uživatelských zařízení
 • univerzálnost
 • centrální správu a dohled

 

Datová infrastruktura vyžaduje také nástroje pro správu a dohled.