Vzájemné propojení

Počítačové sítě

Kvalitní a spolehlivá datová přístupová infrastruktura je nezbytný základ jakéhokoliv IT řešení. Při stále rostoucích požadavcích na flexibilitu, univerzálnost, bezpečnost a dostupnost uživatelů i služeb rostou i nároky na přístupové datové sítě. Navrhujeme jak ethernetové přístupové sítě využívající pevnou metalickou/optickou infrastrukturu, tak i profesionální bezdrátové sítě Wi-Fi. Speciálně jsme schopni nabídnout i pří

stupové sítě s prvky technologie DSL, pomocí kterých je možné využít stávající metalické párové vedení. V praxi se nejčastěji setkáváme s koenzistencí různých typů přístupových sítí, kdy zákazník má vybudovanou strukturovanou kabeláž a chce využít profesionální Wi-Fi jako doplnění stávající infrastruktury. Vysokého stupně mobility samozřejmě nelze dosáhnout klasickými drátovými sítěmi. V nových budovách je přístup spíše opačný, kdy se metalické/optické přístupové sítě využívají jako doplnění (serverovny, datová centra, pevné stolní PC, apod...) bezdrátové infrastruktury.

 

 Potřebujete mít pro svou práci:

 • email, kalendář, kontakty?
 • sdílet dokumenty s kolegy?
 • spolupracovat v týmu?
 • přístup do informačního systému společnosti?
 • využívat účetní systémy, apod.?

 

Chcete zefektivnit práci vašich zaměstnanců a především snížit vaše náklady

na vybudování nové nebo rozšíření stávající sítě?

 

Máte více poboček a chcete mezi nimi zajistit mobilitu?

 

 Nabízíme

komplexní datové přístupové sítě navrřené podle konkrétních potřeb zákazníka, které mohou být sestavené z těchto prvků a technologií:

 

"Klasické" přepínače (switch) a směrovače (router)

Nabízíme produkty v úrovních L2, L2+ i  L3. Přepínače jsou stohovatelné nebo nabízí modulární šasi. Je samozřejmě možné využívat rychlosti od 10Mbit/s po 10GE. Dané typy nabízí řešení pro oblasti Edge, Aggregation i Core. Jedná se o produktovou řadu Alcatel-Lucent OmniSwitch.

 

Bezdrátové přepínače pro WLAN (WiFi) sítě

Moderní profesionální bezdrátové přístupové sítě založené na technologii podporující standardy Wi-Fi 802.11a,b,g,n, které splňují nejnáročnější požadavky. Námi navrhované bezdrátové přístupové sítě jsou rychlé (až 600Mbit/s), stabilní, vždy dostupné a oproti ostatním dosahují naše sítě vysokého stupně zabezpečení s centrálním řízením a správou. S našimi nejnovějšími přístupovými body můžete zajistit pokrytí ve více různých frekvenčních pásmech, což výrazně zvyšuje robustnost a bezpečnost sítě při minimálních nákladech.

Propojením námi navrhovaných sítí vzniká homogenní síť, kde ani nepoznáte, kde jste připojeni a přitom máte na svém tabletu, notebooku či mobilním telefonu k dispozici široké spektrum služeb jako u svého stolního PC. Bezdrátové přístupové body, které také nabízíme pro komplexní bezdrátové řešení, jsou malé, lehké, snadno a bezpečně rozmístitelné kdekoliv budete potřebovat. Jsou k dispozici typy pro vnitřní i venkovní použití. Jedná se o produktovou řadu Alcatel-Lucent OmniAccess.

 

 

 

                         Wi-Fi

mobilní - moderní - dostupná - univerzální - spolehlivá - efektivní - bezpečná

 

Každý vyžaduje jiný stupeň mobility, má jiné nároky na síť, a proto i náš přístup je velmi individuální a každé řešení je originální.

 

 

 

 

 Získáte

 • individuální přístup
 • hospodárné a efektivní řešení navržené přesně podle vašich požadavků
 • mobilitu uživatelů
 • efektivní využití stávajících metalických vedení
 • dostupnost a uživatelský komfort
 • zabezpečení informací i uživatelských zařízení
 • univerzálnost
 • centrální správu a dohled

 

Datové infrastruktura vyžaduje také nástroje pro správu a dohled.